W sierpniową noc Harper Regan opuszcza dom, męża, córkę. Nikomu nie zdradziła swoich planów, ryzykując utratę wszystkiego. Celem wędrówki Harper ma być spotkanie z chorym ojcem, z którym nie widziała się od kilku lat. Po drodze wydarzają się inne spotkania z różnymi ludźmi, sytuacje, które sama prowokuje. „Sztuka mówi o pokusie melancholii, kłamstwa, uprzedzenia i potrzebie uznania bolesnej prawdy; obsesyjna ciekawość bohaterki wyciąga ze Stephensa pokaźny kawałek oryginalnego pisarstwa – pisał The Times.

,,Harper z Kielc staje się każdą kobietą, która w codziennej rutynie dobrnęła do ściany, ale zdobyła się na tyle wysiłku, by sobie to uświadomić. Każdą kobietą na skraju załamania nerwowego, a może i mężczyzną, bo w tym przypadku płeć nie największe ma znaczenie.”

Jacek Wakar, „Dziennik Gazeta Prawna”

,,Spektakl Wiśniewskiego może zachwycić sposobem budowania opowieści – snutej jakby z oddalenia, niespiesznie, bez wartościowania jakichkolwiek decyzji bohaterki.”

Joanna Ostrowska, Teatralny.pl

tłumaczenie: Małgorzata Semil, konsultacja dramaturgiczna:  Jakub Roszkowski
scenografia, wideo, reżyseria światła: Mirek Kaczmarek, opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

obsada: Magda Grąziowska, Wojciech Niemczyk, Adrian Brząkała, Artur Słaboń, Anna Antoniewicz, Joanna Kasperek, Krzysztof Grabowski

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.
Spektakl grany z napisami w języku angielskim.

Spotkanie z twórcami po spektaklu ok. godz. 20.45 na scenie Teatru Powszechnego. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Miller.