INSTALACJA

INSTALACJA

Pl. Defilad

Plac Defilad jako morze, trawnik Teatru Dramatycznego jako wyspa. Z okazji Roku Josepha Conrada zapraszamy na odyseję ze scenografem Jerzym Jukiem-Kowarskim.
30 marca odsłonimy najnowszą instalację Kowarskiego, która dedykowana jest twórczości jednego z najwybitniejszych pisarzy brytyjskich polskiego pochodzenia – kapitana Józefa Konrada Korzeniowskiego.

AUTOREM INSTALACJI JEST:

Jerzy Juk-Kowarski – scenograf, malarz. W latach 70. związany z poznańskim Teatrem Nowym, prowadzonym przez Izabellę Cywińską. Wielokrotnie współpracował z Jerzym Jarockim. Wspólnie przygotowali ponad dwadzieścia przedstawień m.in.: WIŚNIOWY SAD Czechowa, ŻYCIE JEST SNEM Calderona, ŚLUB Gombrowicza, GRZEBANIE wg Witkacego (Stary Teatr w Krakowie), PIESZO Mrożka (Teatr Dramatyczny w Warszawie), MIŁOŚĆ NA KRYMIE Mrożka (Teatr Narodowy), ZMIERZCH Izaaka Babla w Schauspielhaus w Zurychu i PORTRET Mrożka w Schauspiel w Bonn.
Otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in. nagrodę w dziedzinie scenografii na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych i nagrodę główną w dziedzinie scenografii na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu.