Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Razem z widzami, dzięki niezwykłej palecie kolorują ludzi i uczą się nazywać świat, a szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata. Prosty spektakl o najważniejszych sprawach. W przystępny dla małego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny, inaczej mówi i wygląda, gdzie indziej mieszka. Chcemy wspólnie z widzami czerpać radość z bogactwa różnic naszego świata – podkreślają twórcy.

 

Piękna scenografia to zasługa pracy Ewy Woźniak. Paweł Szarzyński i Aleksander Janas wzbogacili jej koncepcję o projekcje multimedialne. Z kolei na środku sceny stworzyli kapitalną piaskownicę interaktywną. Wszystko to w pięknej oprawie świetlnej. Spektakl jest odgrywany przez pełnych łagodności aktorów, w dużej bliskości z widzem i w stałej z nim interakcji. Pozwala się zaangażować w opowiadaną historię. Animacja przedmiotów przypomina w spektaklu dziecięcą zabawę.

Martyna Friedla, „Gazeta Wyborcza – Opole”

Możemy wiele nauczyć się od innych ludzi. Nie bójcie się odmienności. Jak to wspaniale, że każdy z nas jest inny, że możemy „rozmawiać i wspólnie milczeć, budować i tworzyć”. Razem „czynić ziemię jeszcze piękniejszą” – jak mówią do nas aktorzy w czasie przedstawienia. Okazujmy innym szacunek. To trudne słowo.

Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyser spektaklu

scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza, scenografia: Ewa Woźniak
animacje i piaskownica interaktywna: Paweł Szarzyński i Aleksander Janas/kolektyw kilku.com
muzyka: Pavel Helebrand
obsada: Barbara Lach, Andrzej Mikosza