Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

POPIÓŁ I DIAMENT-ZAGADKA NIEŚMIERTELNOŚCI

  • Autor: Małgorzata Sikorska Miszczuk
  • Reżyseria: Marcin Liber
  • Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
  • Czas trwania: 2 godz. 40 min (z przerwą)
  • Cena biletów: normalny: 60-120 zł | ulgowy: 50-110 zł | wejściówka: 40 zł
  • STUDIO teatrgaleria, Duża Scena
  • 10.04
    19:00 Kup bilet

Kiedy w 1947 roku Jerzy Andrzejewski wydał swoją powieść, umilkły już działa II wojny światowej, ale w najlepsze trwała wojna polsko-polska. Sięgając po tę historię, Andrzej Wajda wiedział, że nie znajdzie lepszego materiału, który pozwoliłby opowiedzieć o wszystkim, co nas dzieli.

Dziś, kiedy polsko-polski konflikt wybuchł z nową siłą, tak że żyjemy na granicy społecznego kataklizmu, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Marcin Liber z ekipą współpracowników postanowili przyjrzeć się Polsce na nowo, korzystając z doświadczeń Andrzejewskiego i Wajdy. Będzie to inny Popiół i diament, tak jak inna jest dziś Polska – a zarazem będzie to próba przejrzenia się w zwierciadle historii, którą nazywa się nauczycielką życia, choć tak niewielu chce się z niej nauczyć czegoś dobrego.
 
 
Liber, reżyserując znakomity tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, zrobił spektakl, który boleśnie tkwi w sercu, jak zadra, który nie pozwala o sobie zapomnieć.
 Magda Piekarska / Gazeta Wyborcza - Wrocław
 
Marcin Liber podejmuje więc grę z gustami „pokolenia Vegi”. Sięga po estetykę Halloween i rekwizyty z filmów o wampirach […] Po kaskadersku parodiuje najbardziej dramatyczne sceny z Popiołu i diamentu Wajdy, obracając je w żart, kabaretowy skecz, zabawny mem […]
 Piotr Kanikowski / 24legnica.pl
 
TWÓRCY:
Reżyseria: Marcin Liber
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Kostiumy: Grupa Mixer
Muzyka (na żywo kompozycje i aranżacje): Olga Mysłowska, Filip Kaniecki
 
OBSADA:
Albert Pyśk, Magda Biegańska, Magda Skiba, Mateusz Krzyk, Wiesław Cichy, Anita Poddębniak, Paweł Wolak, Paweł Palcat, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Joanna Gonschorek, Bartosz Bulanda, Mariusz Sikorski, Olga Mysłowska, Rafał Cieluch


Po zakończeniu spektaklu 10 kwietnia spotkanie z twórcami poprowadzi Jacek Rakowiecki (foyer sceny).

Fot. Karol Budrewicz