Intrygi, pojedynki, humor i zawrotne tempo akcji – klasyka literatury wiecznie żywa. Trzej muszkieterowie Aleksandra Dumasa to powieść, która łączy pokolenia – zwłaszcza,gdy wątki misternie splecie w teatralną całość jedna z najciekawszych współczesnych dramatopisarek dla dzieci – Marta Guśniowska. Poczucie humoru autorki, połączone z nieprzemijającymi zaletami pisarstwa mistrza literatury płaszcza i szpady, gwarantują każdemu pokoleniu doskonałą teatralną zabawę. Przyjaźń, przygoda, uczucie i brawurowe popisy szermierskie – w tym spektaklu mówiącym o nieprzemijających wartościach, nie ma miejsca na nudę. Przyjdźcie całą rodziną i przekonajcie się sami, że każdy z nas ma w sobie coś z muszkietera!

 

Twórcy w widowiskowy i przezabawny sposób pokazują, że zmiana w życiu może przyjść w każdym momencie i lepiej jest podjąć wyzwanie, niż stać się zakurzonym, odstawionym w kąt eksponatem reprezentującym to, co minione.

Martyna Friedla, „Gazeta Wyborcza – Opole online”

Czy uda się odnaleźć swoje przeznaczenie i poderwać podstarzałych muszkieterów do nowych wyzwań? Nie zdradzę, bo to koniecznie trzeba zobaczyć. I docenić maestrię Marty Guśniowskiej we wplataniu w dumasowskie wątki aluzji do dzieł innych wielkich autorów i do współczesności (te tropy to gratka dla widzów dorosłych), w budowaniu atmosfery dobrej zabawy, podszytej jednak refleksją nad tym, co zawsze w życiu ważne. (…) to kapitalna komedia pełna gagów, fajerwerków, przebieranek. Aktorzy dwoją się i troją, żeby widz ani na moment nie poczuł znużenia. (…) To tu współczesność krzyżuje się z historią, starość z młodością.

Małgorzata Kroczyńska, „Nowa Trybuna Opolska”

autor: Marta Guśniowska na podstawie powieści Aleksandra Dumasa
reżyseria: Paweł Aigner
scenografia: Pavel Hubička, muzyka: Piotr Klimek, ruch sceniczny: Rafał Domagała
obsada: Karolina Gorzkowska, Anna Jarota, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Jan Chraboł, Krzysztof Jarota, Tomasz Szczygielski, Andrzej Szymański