Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

7 MINUT

  • Autor: David Desola
  • Reżyseria: Adam Biernacki
  • Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
  • Czas trwania: 1 godz. 20 min (bez przerwy)
  • Cena biletów: normalny: 45-100 zł | ulgowy: 35-90 zł | wejściówka: 40 zł

7 minut to osadzona w realiach magazynu fabrycznego metaforyczna opowieść o zderzeniu ludzkich pokoleń. Dwaj główni bohaterowie to Bezan, odchodzący na emeryturę stary magazynier, oraz młody Fok, który ma zająć jego miejsce. Ich niepozbawione absurdalnego humoru starcie, jak mogłoby się zdawać, pozostaje kompletnie niezauważone przez wędrujące od lat tą samą ziemską trasą mrówki. Bo mrówek nie obchodzi, czy ktoś ze świata olbrzymów spełni swoje ambicje, pozostawi po sobie ślad dla potomności i czy po tym wszystkim Ziemia nadal będzie się kręcić wokół Słońca.

Na szczęście nie jesteśmy mrówkami. A może na nasze nieszczęście nimi nie jesteśmy…?
 

Obaj grają tak, jak powinni wedle naszych jak najbanalniejszych wyobrażeń o starcu oraz młodzieńcu – i świetnie, że właśnie tak, bo akurat w inscenizacji tej sztuki to tekst wraz ze wszystkimi podtekstami oraz kontekstami jest najważniejszy i to on niesie nasze przeżycia ku końcowemu oczyszczeniu.
Juliusz Tyszka / www.teatralny.pl

Żadne dostawy nie nadchodzą, a telefon nie dzwoni. Nuda, rutyna i kompletna bezczynność. Tak jest w poniedziałek, tak jest we wtorek, wydaje się, że tak będzie też w środę i każdego następnego dnia. Jednak autor, a w ślad za nim reżyser i aktorzy na to nie pozwolą. Bo w środę dokonuje się przełom. Nie zdradzajmy jednak dalszego ciągu, bo ten półtoragodzinny i niepozbawiony komizmu spektakl wart jest tego, aby obejrzeć go bez znajomości finału, a więc z efektem zaskoczenia.
Robert Kordes / „Życie Kalisza”
 
 
TWÓRCY:
Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Adam Biernacki
Inspicjent: Nikola Brojerska
 
OBSADA:
Maciej Grzybowski, Jakub Łopatka

Po zakończeniu spektaklu 5 kwietnia spotkanie z twórcami poprowadzi Wojciech Majcherek (Cafe Kulturalna).

Fot. Piotr St. Walendowski